Annons

Speltips : Ivan Dodig/Mate Pavic - Alexander Zverev/Mischa Zverev: 1

Matchcenter
3 augusti 2017 at 04:30 - Tennis, ATP
Court 1
Uppdaterad
1
1
0
Kommentarer
Chans (1-2): 63-37%
Spelvärde: 113,40%
Lägsta spelbara odds: 1,59
Units: 8/10
Hit/Miss:
Betfair Sportsbook Till Betfair Sportsbook
Turnering: Washington. Underlag: Hardcourt.

Det här var inte en svåranalyserad match, om man säger så. Ändå har man från oddssättarhåll fått den lite om bakfoten.

Bröderna Zverev är relativt duktiga i dubbel. Egentligen ingen höjdare tillsammans sett till hur bra spelare de är och hur bra storebror egentligen borde vara i dubbel, men de är bra, absolut inte ofarliga. Just här tror jag dock inte det kommer räcka så långt.

Kroaterna Dodig/Pavic var helt överlägsna i 500-turneringen i Hamburg förra veckan och när de nu byter till hardcourt, ett underlag som passar dem ännu bättre, de kommer inte direkt bli mindre farliga. Känslan är att de nu nog komma dumpa sina ordinarie partners Granollers och Marach och istället köra en rejäl gemensam satsning, för känslan är att de tillsammans kanske kommer kunna ta sig hela vägen upp i topp i dubbelvärlden, så bra passar de tillsammans och så hög kapacitet har de.

Bra mycket stabilare, och klart bättre, vårt par. 1,80, otroligt fint.

  • Spela för 100 kr och få gratisspel värt 100 kr!
  • Världens största spelbörs
  • Även poker & casino

Är du intresserad av mer? Se alla våra speltips och rekar.

Fler speltips

Kunde ej hitta några speltips

Kommentarer

01/08-2017 17:46
Citera #1
Inlägg: 102
Användare
Det skulle vara intressant att se vilken ROI man fått om man spelat till de odds som du/ni sätter som "lägsta spelbara odds". Skulle det vara möjligt att skapa en sådan statistik?

PS. Många fina spel från dig den senaste tiden. Bra jobbat!
0
Feedback