Annons

Speltips : Stefanos Tsitsipas - Alexander Zverev: 2

Matchcenter
10 maj 2019 at 19:40 - Tennis, ATP
Arantxa Sanchez Vicario
Uppdaterad
39
1
0
Kommentarer

ATP Madrid

Chans (1-2): 55-45%
Spelvärde: 108,00%
Lägsta spelbara odds: 2,22
Units: 5/10
Hit/Miss: 2-1
Bethard Till Bethard

Ja det här tackar man ju inte nej till. 2.40 på Zverev i en match mellan två väldigt jämna spelare. Dels rankingmässigt och också i inbördes möten. 

Visst är formen på Tsitsipas klart bättre. Han spelar med enormt självförtroende på gruset och vann ju i Estoril förra veckan. Å andra sidan kommer Zverev lite smygande nu. Slet sig till segern igår kväll mot Hurkacz och visade stor vilja. 

Jag gissar att Zverev kommer sälja sig dyrt här. Massor av prestige och väldigt nära 50-50. Tsitsipas bara ytterst knapp favorit. 

  • 100% upp till 500 kr
  • Höga odds
  • Snabba insättningar

Är du intresserad av mer? Se alla våra speltips och rekar.

Fler speltips

Kunde ej hitta några speltips

Kommentarer

10/05-2019 10:10
Citera #1
Inlägg: 42
Användare
När en spelare vunnit flera matcher på raken i raka set ska man nog inte satsa emot den spelaren och i det här fallet är det Tsitsipas. Zverev övertygar inte direkt och Tsitsipas är mycket bättre än Zverev just nu så jag tror att du kommer bli besviken.
0
Feedback